Softshell Regatta

Obecnie większość dużych sklepów odzieżowych dysponuje działem softshell. Co kryje się pod tą nazwą? Softshell to pojęcie oznaczające produkt uszyty z dwóch warstw. Pierwsza ma za zadanie utrzymanie właściwej temperatury ciała, druga powinna zapewniać ochronę przed wiatrem i deszczem.

Decydując się na zakup tego typu kurtki, spodni czy rękawic, należy unikać modeli stworzonych na bazie złej jakości tkanin. Niewłaściwy sposób ich doboru spowoduje uczucie dyskomfortu. Skóra, otoczona sztucznym materiałem, dodatkowo zabezpieczona wodoodporną warstwą, nie będzie mogła oddychać. Innym niebezpieczeństwem jest ryzyko, że dany produkt będzie chłonął wilgoć i przepuszczał zimno, co w w praktyce oznacza, że nie spełni funkcji ochrony przed deszczem i wiatrem.

Softshell Regatta – miłośnik wspólnych spacerów, niezawodny kompan na szlaku, towarzysz mozolnych treningów

Poszukując dobrej jakości produktów softshell, warto zwrócić uwagę na ofertę angielskiej marki Regatta Great Outdoors. Historia producenta sięga 1981 roku. Obecnie przedsiębiorstwo cieszy się opinią kultowego i z powodzeniem eksportuje swoje produkty do ponad siedemdziesięciu krajów na całym świecie. Projektanci pracujący na rzecz marki tworzą swoje propozycje z myślą o całych rodzinach. Ideą nadrzędną jest zapewnienie klientowi komfortu zarówno podczas spaceru ulicami miasta, jak i górskiej wyprawy czy treningu. Celem sprostania nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom, Regatta wykorzystuje nowoczesne technologie i najlepszej jakości tkaniny. Oferta softshell zakłada produkcje odzieży na bazie wysokich membran, oddychających włókien i struktur odpychających wodę. Warto wiedzieć, że firma była wielokrotnie nagradzana za wprowadzane innowacje. Każdy produkt tej marki stanowi przykład połączenia nowoczesnego designu z najlepszej klasy materiałami i wysoką jakością wykonania. Dodatkowym atutem marki jest możliwość skomponowania jednolitych pod względem stylu i koloru zestawów zapewniających każdemu wygodę i dobry wygląd.