Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy łatwiej?

Poszukujesz pracowników z Ukrainy? Sprawdź, w jaki sposób można ich zaangażować jeszcze łatwiej!

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby zaangażować obcokrajowców, nie muszą zajmować się wszystkimi formalnościami we własnym zakresie. Gdy poszukiwani są pracownicy z Ukrainy, można zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez agencje pracy.

 

Na czym dokładnie polega pomoc w agencji pracy przy zatrudnianiu pracowników z Ukrainy? Dlaczego warto się na nią zdecydować? Sprawdź najważniejsze informacje!

 

Leasing pracowników z Ukrainy

Obecnie wiele agencji pracy oferuje swoim klientom usługę polegającą na leasingu pracowników. W ten sposób mogą być także pozyskani pracownicy z Ukrainy, których docenia wielu pracodawców.

 

Usługa polegająca na leasingu pracowników z Ukrainy polega na:

  • Przeprowadzeniu rekrutacji, aby wybrać odpowiednich pracowników,
  • Załatwienie formalności związanych z zatrudnieniem pracowników,
  • Zapewnienie pracownikom transportu oraz noclegu,
  • Przeprowadzanie wszystkich rozliczeń związanych z zatrudnieniem,
  • Szybkie uzupełnianie braków kadrowych.

 

Zatem wybierając pracownicy z Ukrainy, pracodawca może pozyskać nową załogę, lecz nie musi on we własnym zakresie zajmować się żadnymi formalnościami i może przez to oszczędzić swój czas. W przypadku pracowników z innych krajów jest to bardzo korzystna opcja.

 

Kiedy warto wybrać leasing pracowników z Ukrainy?

Usługa leasingu pracowników z Ukrainy ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ pracownicy z tego kraju są zatrudniani na wielu stanowiskach.

 

Bardzo często pracownicy z Ukrainy wybierani są w celu tymczasowego uzupełnienia braków kadrowych oraz wtedy, gdy firma potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, na przykład wtedy, gdy otrzymuje więcej zamówień.

 

Gdzie można skorzystać z leasingu pracowniczego?

Usługa jak leasing pracowniczy jest oferowana aktualnie w wielu różnych agencjach pracy. Gdy potrzebni są pracownicy z Ukrainy, można już teraz zapoznać się z różnymi ofertami w tym zakresie i wybrać agencję, która ma duże doświadczenie, świadczy kompleksową obsługę i ma pozytywne opinie.